Anasayfa / EĞİTİM / DPÜ ÖĞRENCİLERİNE GİRİŞİMCİLİK ANLATILDI

DPÜ ÖĞRENCİLERİNE GİRİŞİMCİLİK ANLATILDI

 

FB_IMG_1458148375803

Dumlupınar Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen bir etkinlikle Türkiye’nin önde gelen kişilerinden olan Soner Babüroğlu ve Ömer Kocakuşak öğrencilerle bir araya geldi.

Philip Morris’te bölge temsilcisi ve varsiteamın kurucusu olan Soner Babüroğlu 3 saatlik sunumu ile öğrencilerle keyifli vakit geçirdi. Soner Babüroğlu sunumunda yaptığı girişimlerinden, çalıştığı alanlardan ve varsiteamdan oldukça söz etti.

Girişimciliğin altın kuralı adlı kitabın yazarlarından olan Soner Babüroğlu hayatta birçok girişimi olduğunu bunlardan bazılarını batırdığını fakat bundan asla üzüntü duymadığını belirtti.

Aynı zamanda Harvard Businnes Review dergisinde makalesi yayımlanan Babüroğlu’nun vestel adlı firmanın ileri arge departmanında çalıştığını fakat yaptığı işte mutlu olmadığı için bırakıp şu an ki çalıştığı sigara firmasına geçtiğini ve burada ölmeyi umduğunu söyledi.

Babüroğlu, hayattaki en büyük girişimlerinden olan varsiteam için “biz orada insan yetiştiriyoruz ve onların hayatlarını değiştiriyoruz” dedi.

Seminerde ayrıca  Bilenpatant’in ve Univation’un kurucusu olan Ömer Kocakuşak öğrencilere inovasyon düşüncenin ne olduğundan, nerede ihtiyaç duyduğu ve nasıl yapıldığından bahsetti.

 

Bu habere de bakabilirsiniz

“BİTTİK, TÜKENDİK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz haftalarda kabine toplantısı sonrası Mart …