Anasayfa / GÜNDEM / “Çanakkale, inancın, azmin ve kararlılığın simgesidir”

“Çanakkale, inancın, azmin ve kararlılığın simgesidir”

d9a1e412-a845-4e5d-801d-126a8a49c46a

 

AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Çanakkale Zaferi de, birçok imkânsızın başarıldığı, vatan sevgisinin ve iman gücünün en üst safhada ortaya koyulduğu, 1. Dünya Savaşı‘nın seyrini değiştiren, tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözü ile yazılan büyük bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Aziz Mehmetçiklerimize aittir.

Çanakkale, bir vatan kalbinin attığı yer; inancın, azmin ve kararlılığın simgesidir.

Bugünde olduğu gibi Vatan topraklarını korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz ve “Sen şehit oğlusun incitme yazıktır atanı” ikazına uygun şekilde mübarek mirası gelecek nesillere aktarmanın çabası içinde olacağız.

Şair Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın ifadesiyle, Çanakkale; “ Yeni Türkiye’nin Önsözüdür.”

Hükümetimizin bütün çabası, bu önsöze layık bir Yeni Türkiye Destanı yazarak gelecek nesillere daha demokratik, daha müreffeh ve güçlü bir ülke emanet edebilmek içindir.

Bu vesile ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101.Yıldönümünde, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

 

 

 

Bu habere de bakabilirsiniz

KÜTAHYA KADIN KOLLARI, HER HAFTA YAŞLILARLA BULUŞUYOR

Türk Kızılay Kütahya Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara moral …