Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Vali Yılmaz: Terörün her türlüsüne karşıyız

Vali Yılmaz: Terörün her türlüsüne karşıyız

valimesaj(1).png                Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Ankara’da yaşanan terör olayının ardından yazılı bir açıklama yaparak; “Terörün hangi maksatla olursa olsun her türlüsüne karşıyız” dedi.

Vali Şerif Yılmaz, Pazar günü Ankara’da meydana gelen terör saldırısı sonrası 36 vatandaşın şehit olduğunu belirtip, yapılan saldırıyı kınadı.

Vali Yılmaz; “13 Mart Pazar günü Ankara’da yaşanan terör olayında otuzyedi vatandaşımızın şehit olduğu saldırı, ülkemizde derin üzüntüyle karşılanmıştır. Yapılan bu hain ve menfur terör saldırısını kınıyor; terörü, saldırı emri verenleri, azmettirenleri, eylemi yapan teröristleri lanetliyorum” ifadelerine yer verdiği açıklamasında şunların altını çizdi:

“Terörün her türlüsüne karşı tavrımız geçmişten beri bellidir. Terörün hangi maksatla olursa olsun her türlüsüne karşıyız. Terörün dini, ırkı, ideolojisi ve mezhebi olmaz. İnsanlığın huzurunu bozmaya yönelik kanlı eylemlerin hiçbir inançla bağdaşmayacağını biliyoruz. Barışın, huzurun, insanlığın tesisi için her bir vatandaşımızın duyarlı bir şekilde bu elim olaya bakmasını temenni ediyorum. Zira bizim dinimiz sevgi ve merhamet dinidir. Yüce dinimiz: “Bir insanı dirilten bütün insanlığı diriltmiş gibidir, bir insanı öldürende bütün insanlığı öldürmüş gibidir.” diyor. Bu ilahi mesajın doğrultusunda, dünyadaki tüm insanlık dışı eylemlere karşı tavrımız net olmalıdır. Teröre karşı tüm insanların aynı duyarlılıkla mücadele etmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşünce içinde Ankara’daki terör saldırısında yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bir daha böyle elim terör hadiselerinin yaşanmamasını Cenabı Allahtan temenni ediyorum.”

Bu habere de bakabilirsiniz

“AĞAÇ İYİ OLURSA, MEYVESİ DE İYİ OLUR”

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, …