Anasayfa / EKONOMİ / Ülkü Ocaklarında ‘Hanımlar Zirvesi’

Ülkü Ocaklarında ‘Hanımlar Zirvesi’

ülkü5                Kütahya Ülkü Ocakları Başkanlığının düzenlediği ‘Hanımlar Zirvesi’ gerçekleştirdi.

Kütahya Ülkü Ocakları ‘Hanımlar Zirvesi’ Programında şehitler için Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programa günün anlam ve önemine dair Ocak Başkanı Serdar Akkoç’un konuşmasından sonra MHP Kadın Kolları Başkanı Kadriye Kara Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında Kadın cinayetleri gerçeğine vurgu yaptı.

Kara, ülkeyi bu hale getiren sebeplerin iyi analiz edilmesi gerektiğini belirterek, “Geleneklerden uzaklaşılması, yozlaşan kültür, yüz çevrilen ve unutulan Türk tarihi bu cinayetlerin sanıklarıdır” dedi.

Kara, her gün sapık zihniyetlere verilen körpe canların, kadını ve anayı unuttuğumuzun en aşikar örneği olduğunu ifade ederek, “Şanlı tarihimizin ‘Sen bir kadın değil, sen bir anasın’ diye seslendiği Türk kadını bugün otobüslerde, okullarda, sokaklarda ve evlerinde dahi tecavüze uğrayıp hunharca katledilmektedir. Önce anaya ve kadına olan saygı toplumdan sökülüp alınmış, milletin temel taşı aile kavramına gölge düşürülmüştür” ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları söyledi:

“Türk tarihine bakıldığında savaş meydanında düşmana göklerden ölüm yağdıran ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen’i, kurtuluş savaşında istiklal madalyasına layık görülen Nezahat Onbaşı’yı ve nice kadın kahramanları ve kutlu anaları görürüz. MHP’li ve ülkücü bayanlar olarak haykırıyoruz. Biz Türk kadınıyız yerlerde sürüklenmeye, tecavüze ve cinayete değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye layığız.”

Bu habere de bakabilirsiniz

“AĞAÇ İYİ OLURSA, MEYVESİ DE İYİ OLUR”

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, …