Anasayfa / EĞİTİM / Tarihte Türkiye-Rusya İlişkileri ve Kop Dağı Savunması Konferansı

Tarihte Türkiye-Rusya İlişkileri ve Kop Dağı Savunması Konferansı

715843f9bfe04275515162abaebc6a4a_                Dumlupınar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Uluslararası Ticaret Topluluğu tarafından düzenlenen Tarihte Türkiye-Rusya İlişkileri ve Kop Dağı Savunması Konferansı düzenlendi.

Konferansta, 1. Dünya Savaşı öncesi genel durum, Osmanlı İmparatorluğunun çöküş nedenleri, Şark Meselesi, 1. Dünya Savaşı ve Kafkas Cephesi’nde yaşanan gelişmeler, Sarıkamış Cephesi ve Kop Dağı Muharebeleri hakkında konuşan Albay Atilla Güler şunları söyledi: “Dünyanın stratejik merkezleri olan Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu ve hepsinin merkezinde Anadolu coğrafyasında hüküm süren Türkler, Batılı devletlerin ve Rusya’nın hedefi olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk kumandanlığında, kahraman Türk Ordusu ve onun vatansever subaylarının ve askerlerinin özverili mücadelesi, milletimizin azim ve kararlılığıyla bütün bu zorlukların üstesinden gelip Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurduk.”

Bu habere de bakabilirsiniz

23 ŞAHIS YAKALANDI 19’U TUTUKLANDI

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda aranan 23 şahsın yakalandığı, şahıslardan 19’unun tutuklandığı …