Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Şehit asker için mevlit okutuldu

Şehit asker için mevlit okutuldu

DSC_4463_1024x683                Diyarbakır’ın Sur ilçesinde süren operasyonlar sırasında teröristlerin saldırısında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Tetik için Kütahya Valiliği tarafından Mevlit-i Şerif okutuldu.

Yenibosna Cami’nde gerçekleştirilen mevlide Vali Şerif Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkan Vekili Galip Gültekin, Vali Yardımcısı Yüksel Kara, Belediye Başkan Yardımcıları Ali İhsan Ertaş ve Murat Arık, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan ve şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Tetik’in yakınları ile  Yenibosna Mahallesi sakinleri katıldı.

DSC_4424_1024x683                İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül ile din görevlileri tarafından şehit Uzman Çavuş İbrahim Tetik için Mevlit-i Şerif okundu. Mevlit sonrası açıklama yapan Vali Şerif Yılmaz; “Mevlit-i Şerif’in içerisinde Mehmet Akif’in şiirinin dile getirildiğini belirterek, dün İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un sene-i devriyesiydi, bu ülke kolay kazanılmadı. Şehidimize Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mevlit-i Şerife katılan herkese çok teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

Mevlit sonrası Köy muhtarının evine geçen Vali Yılmaz ve beraberindeki heyet şehit yakınları ile bir süre sohbet etti.

Bu habere de bakabilirsiniz

23 ŞAHIS YAKALANDI 19’U TUTUKLANDI

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda aranan 23 şahsın yakalandığı, şahıslardan 19’unun tutuklandığı …