Anasayfa / EĞİTİM / İstiklal Marşı’nın Kabulü Kütahya’da coşkuyla kutlandı

İstiklal Marşı’nın Kabulü Kütahya’da coşkuyla kutlandı

DSC_4325_1024x683                İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Kütahya’da coşkuyla kutlandı.

Hazer Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, Vali Yardımcıları Hüdayar Mete Buhara,Yüksel Kara, Rıza Gençoğlu, Aytaç Akgül ile Şükrü Özcan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi tarih öğretmeni Mustafa Şahin’in konuşması ve DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Atilla Batur’un ‘Bir Dava Adamı Olarak Mehmet Akif’ temalı konuşmasıyla devam etti.

Programda öğrencilerin okuduğu şiirler ve öğrenciler tarafından hazırlanan İstiklal Marşı Oratoryosu büyük beğeni topladı.

DSC_4190_1024x683                Daha sonra ödül törenine geçildi. Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı’nın kabulü ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerini Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş verdi.

Programda anaokulları arasında düzenlenen ‘İstiklal Marşı’nın Tamamını Ezbere Okuma’ yarışmasında il birincisi olan Derviş Paşa İlkokulu öğrencisi Aslı Yıldırım’ın İstiklal Marşı’nın tamamını ezbere okuması büyük takdir topladı. Ayakta alkışlanan Aslı Yıldırım’ın sahnedeki performansını büyük beğeniyle izleyen Vali Şerif Yılmaz basın mensuplarından aldığı fotoğraf makinesiyle küçük kızın fotoğrafını çekti, dakikalarca alkışladı.

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

23 ŞAHIS YAKALANDI 19’U TUTUKLANDI

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda aranan 23 şahsın yakalandığı, şahıslardan 19’unun tutuklandığı …